Автор Тема: Кой от вашето обкръжение знае, че сте атеист?  (Прочетена 3623 пъти)

Неактивен Валсо

  • Атеисти
  • Чест посетител
  • *****
  • Публикации: 59
  • Total likes: 7
  • Карма: +2/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
    • AtheistBG
В наши дни много хора се крият, че са атеисти, така както доста години и ЛГБТ обществото се криеше и това някой ден ще се промени. Но засега питането ми е само кой от вашето обкръжение (родители, роднини, братя/сестри) знае, че сте атеист?

В моя случай знаят приятелите ми, както и майка ми и сестра ми, но за останалите роднини го пазя в тайна, защото те са почти религ. фанатици и нямам желание да се занимавам с тази тяхна страна. Но това, което ще правим тук (създаване на атеистко сдружение с идеи за просветление на населението) - това ще си остане в тайна, дори и от майка ми, защото и с нейната християнска любов, изразена под формата на обиди, също нямам желание да се занимавам.

Неактивен jasmin

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 131
  • Total likes: 3
  • Карма: +3/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Кой от вашето обкръжение знае, че сте атеист?
« Отговор #1 -: 7 март 2020 23:40:38, събота »
Не е нещо, което да натрапвам на всяка втора дума, но и не крия атеизма си.
„Не можеш да убедиш в нещо един вярващ, защото тяхната религия не се основава върху доказателства, а върху дълбоко втълпена нужда да се вярва.“ Карл Сейгън

Неактивен Scorpions

  • Активен участник
  • *
  • Публикации: 24
  • Total likes: 0
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
    • Форум за рок и метъл музика
Re: Кой от вашето обкръжение знае, че сте атеист?
« Отговор #2 -: 15 март 2020 18:15:56, неделя »
И аз между другото не го крия,но вярвам само на науката и това което мога да видя.

Неактивен Nicky

  • Global Moderator
  • Активен участник
  • *****
  • Публикации: 24
  • Total likes: 8
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Кой от вашето обкръжение знае, че сте атеист?
« Отговор #3 -: 17 март 2020 01:57:20, вторник »
Всичките ми познати знаят, даже във фейса ми е като публично инфо че съм атеист. На който му изнася - изнася. На който не му изнася - да се изнася! Но не развявам байрак навсякъде, а говоря по темата само ако попадна в обсъждане на такава. Майка ми и братята ми също са наясно и не ме поздравяват с коледа и великден. Това не ни пречи в общуването, просто игнорираме темата и не си насаждаме разбиранията за това кой създаде човека и какво има на небето.  8)