Автор Тема: ПРЕДВЕЛИКДЕНСКО  (Прочетена 857 пъти)

Неактивен Nicky

  • Global Moderator
  • Активен участник
  • *****
  • Публикации: 24
  • Total likes: 8
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
ПРЕДВЕЛИКДЕНСКО
« -: 21 април 2021 11:58:13, сряда »
Тъй като наближава масовото блеене и доене на стадата, вече изпитвам известен дискомфорт само от мисълта за това, че десетки малоумни погледи ще се вперят в мен, очаквайки да им потвърдя с "воистина воскресе", че съм един от тях.
Ами, не съм един от тях, не съм бил, нито някога ще бъда!
А когато осъзнаят, че не споделям лудостта им, изкарват един хем стреснат, хем малко изплашен поглед, гледат обидено и укорително, или директно размахват пръст с викове:  - Ама... как си позволяваш да не си като нас, това е обидно!
Всичко това не просто действа напрягащо, защото говорим все пак за хора, с които се познаваме, може би дори са ни близки роднини и извън религиозната тема се разбираме добре. Това, че живеем в България, която се води по документи християнска държава, не означава, че по подразбиране всички сме набожници.
Но, някак си очакването в християнското стадо е всеки да е набожник като тях.
Тази нетърпимост към непоовчените в миналото е била причина за масови убийства, войни и изобретения за изтезание на хора, непознати в друг аспект в историята на човешката цивилизация. В днешното общество те нямат правото да проливат невинна кръв в името на невидимите си небесни другарчета, затова могат само да гледат с потресен от възмущение поглед и да анатемосват всичко, което е против, или поне не е съгласно да бъде обезмозъчено до унижение.
Не само атеистите попадат под този стреснат поглед и психарски анатеми.
За тях хората се делят само на два вида като светоглед - християни /точно от конкретната клонка на християнството/ и всички останали. Така за един православен християнин атеистът, свидетелят на йехова, евангелистът, будистът, атео-луциферианецът и масонът са... еднакво "обречени да горят в Ада".
Това е една от основните характеристики на затворените общества, самоубеждаващи се, че са единственото Правилно в един грешен свят.
Тези общества /колкото и да протестират християните/ се наричат СЕКТИ!
Та, колкото "Свидетелите" са секта, толкова и всяка официална и неофициална християнска клетка е именно секта. Като го казах на набожник, той подскочи.
- Не сме секта! - казва. Сектите правят жертвоприношения и се кланят на идоли.
Но за християнството също може да се твърди, че е християнопоклонническа секта и по тези критерии. На Гергьовден християните унищожават милиони бройки агнета, като жертвоприношение. Отделно се принасят различни дарове под различни форми в разните им там ритуали, предлагани като платени услуги от брадатите ?мъже в черно", обитаващи църквите. Също така, отдавна наричам християните и мършопоклонници, предвид това, че носят символ на мъртво човешко тяло провесено на кръст, прекланят се пред човешка мърша, която наричат "мощи на светци". Колкото и да отричат това, фактите са си факти!
Припомняме си, че католическото християнство има цели църкви и катакомби, изградени изцяло от човешки кости, та дори ги гиздят и поставят в театрални пози, за да повдигнат набожността на стадните с малко хорър-тръпка.
Цялата тази христистиянска лудост няма как да изглежда привлекателно за които и да е разум, притежаващ поне мини-доза критично мислене.
Затова, за мен лично, макар да съм част не толкова от атеизма, колкото от една друга формация, бореща се с християнската лудост, великден ми идва вповече.
Очакването на  инфантилно-идиотските овчеглави да изблея като тях, ми идва даже обидно, че изобщо очакват от мен нещо подобно. Все едно ми казват:
- Виж с'я, изгелждаш като пълен тъпанар и изтрещяло от религиозни приказки зомби, затова сме сигурни, че ще отговориш с "воистина воскресе".
Ако изглеждаше като интелигентен и мислещ самостоятелно и критично човек,
ние не бихме си позволили да очакваме това от теб. Но ти изглеждаш като идиот!
Не бих имал нияо против, ако правеха тези си малоумни неща и приветствия вътре в църквите. Ако щат да си разменят там разни неща орално и анално,
не бих си и помислил да взема отношение по темата. Но да си развяват малоумието навсякъде в светското общество, с убедеността, че всеки срещнат е част от точно тяхната християнопоклонническа секта, е малко прекалено.
Така може да се каже, че накърняват достойнството на разумните хора и проявяват неуважение към светогледа и чувствата на голям брой мислещи самостоятелно хора. Но тук няма закон, който да ги съди за "накърняване на светските чувства". По-скоро законът би размахал пръст на нас, ако набожник изреве, че като не сме потвърдили с "воистина воскресе" принадлежност към стадото, сме му "обидили религиозните чувства".
Но, докато атеизма приема всичко това като смешно, като някакъв театър и просто като повод за насмешливи мемета и подигравки с набожниците, ще обсъждаме темата всяка година до Второто пришествие на един мъртъв, литературен герой.
Това не е нито смешно, нито опция за шеговито губене на свободно време в
обиди  подигравки към и без друго обречени същества.
Това е Проблем, който изисква много внимание и дори агресивен отпор, както и търсене на решение. Защото християнството /и религиите като цяло/ е вид ОКР,
проводник на много проблеми за здравето на социума. Не се хващайте на завъртулки като "ама традиции, ама ценности". Защото традициите са моделирани така, че да пълнят джобовете на поповете, а ценностите на обществото не се определят от религии, а от просперитета, нивото на образование, благополучие и достойно битие. Единствената полза от църквите и поповете е това, че държат стадните в кошарата и ги маркират с печат на челото, за да ги разпознават.
А така и ние можем да ги разпознаваме, за да спазваме дистанция.
Защото те не разнасят заразата нарочно. Правят го, защото това е единственото нещо което наистина могат да правят и им дава чувството че имат смисъл.
Било великден! Не го виждам като празник, а събор на разложени зомбита!
Ами, няма да изблея "воистина воскресе", пък... нека се обиждат и анатемосват.


Неактивен Валсо

  • Атеисти
  • Чест посетител
  • *****
  • Публикации: 59
  • Total likes: 7
  • Карма: +2/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
    • AtheistBG
Re: ПРЕДВЕЛИКДЕНСКО
« Отговор #1 -: 1 май 2021 19:51:37, събота »
Обиденото им блеене вече е достигнало нови висоти във Фашистбук* и затова днес си пуснах акаунта за изтриване. Вече единственият начин за контакт с мен е в този форум, атеисткият форум, който направих със спонсорство от Искрен, форумът за психология и Телеграм. Ти ми имаш телефона, така че ако си инсталираш Телеграм, би трябвало директно да ти покаже моя акаунт. А който от членовете на Ултра Атеизъм го няма и чете този пост, да ми пише на лични и ще му го дам, за да имаме все пак някакъв контакт извън Фашистбук.

А обиденото блеене, което споменах, се изразява в това, че ако в поста си включиш думата "атеизъм" (или "atheism" на английски), не можеш да си постнеш текста. Не винаги дава грешки, но ги дава от време на време. Единия път ФБ ми показа просто "грешка", а втория път, като експериментирах да видя кое е обидното съдържание, което искам да постна в БГА, ми изписа, че постът имал съдържание, което е обидно за някои общности и затова не можело да бъде публикуван. И като махнах абсолютно всяка вариация на думата "атеизъм", изведнъж ми позволи да го публикувам. Така че от днес окончателно се махам оттам.

И овцете правят идоли, обаче като им го кажеш, те минават с номера, че щом правели идоли на облачното зомби, можело, понеже го имало в една от заповедите му.
Преди 2-3 часа гледам, че и БНТ станала отровопръскаща. Имаше някакво предаване на живо от Израел (интересно защо не от педофилската църква) как овцете очаквали всеки момент да им потвърдят, че и други са заразени от религиозната отрова с "христос го снесе". Домашната овца гледаше като захласната и не чуваше изобщо какво ѝ се говори.