Автор Тема: Антиваксърите  (Прочетена 991 пъти)

Неактивен jasmin

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 131
  • Total likes: 3
  • Карма: +3/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Антиваксърите
« -: 18 февруари 2019 09:28:29, понеделник »
Медиите съобщават как растял броят на заразените от морбили у нас. А заразенити били неваксинирани, въпреки че по закон би трябвало да са. Това неминуемо ме кара да се сещам за две неща. Едното са антиваксърите, а другото са гетата, където също изглежда има много антиваксъри.

Въпреки че специалистите твърдят, че бумът не бил сериозен, за мен си остава притеснителното очакване кога антиваксърите (каквито и да са те), ще станат достатъчно на брой, за да чуя по новините как проблемът вече е сериозен.

В съзнанието ми неминуемо изниква образът на антиваксъра като такъв. Зле с биологията и с химията. Наплашен, че ваксините съдържат незнайни отрови. Твърдо решен, че и да разнесе някоя и друга зараза, то какво от това. Или пък направо неграмотни (от тези, дето с мъка избутали 4 клас), с лоша хигиена, създадена от редовно допитване по въпроса до кофите за боклук и отлично развит непукизъм.

Според вас вредно нещо ли са антиваксърските идеи? И не трябва ли да се вземат от държавата все пак някакви работещи мерки? Защото сега има мерки, но явно не са съвсем до край приложими в родните условия.
„Не можеш да убедиш в нещо един вярващ, защото тяхната религия не се основава върху доказателства, а върху дълбоко втълпена нужда да се вярва.“ Карл Сейгън