Автор Тема: 5 месечно бебе почина заради обрязване  (Прочетена 1231 пъти)

Неактивен wind

  • Активен участник
  • *
  • Публикации: 41
  • Total likes: 0
  • Карма: +1/-0
    • Профил
5 месечно бебе почина заради обрязване
« -: 26 март 2019 06:50:48, вторник »
Случило се в Италия. Преди това четох и за други деца, които са буквално пак така аналогично убивани от родителите си, заради "религиозни културни особености". И заради обрязване, и удавени при кръщене, и какви ли не религиозни безумия!

Чудя се колко точно трябва да е ненормален човек, за да постави коя да е религия над здравето и живота на децата си? Какви са тези хора? И кога ще започнат да носят реална отговорност за безумията си?

Като допълнение какво имам предвид, ето например тази кога ще понесе отговорност за безумието си?

„Детето ми се зарази с едра шарка от яслата. Сложих захар до леглото за да мине по – лесно шарката – за умилостивяване на светицата и „баба Шарка”.“

Взето от колекцията бисери на д-р Марио Янакиев от тук: www.d-rmario.com

Май никога няма да понесе наказание. А в същото време очевидно е опасна за здравето и живота на детето си, заради религията си, която и е втълпила, че при шарка вместо да се иде на лекар, трябва да се умилостивяват светици със захар до леглото и баби Шарки?!? Дано детето и не вдига висока температура, че сигурно пак вместо на лекар, ще го помъкне по църкви! Допускам го като вариант, защото преди години нашумя в медиите такъв смъртен случай в Русия. Детето болно до нямане на къде, но вместо на лекар, религиозните му родители го завели в църква. Това неадекватно поведение, подтикнато от религия, довело до смъртта на детето.

Смъртни случаи като тези, за мен са още едно доказателство, че религиите не са просто безобидни измислици, а са опасни за разума и за здравето.

Неактивен Валсо

  • Атеисти
  • Чест посетител
  • *****
  • Публикации: 59
  • Total likes: 7
  • Карма: +2/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
    • AtheistBG
Re: 5 месечно бебе почина заради обрязване
« Отговор #1 -: 22 февруари 2020 16:50:24, събота »
Това не са хора, а чудовища, които трябва да бъдат кастрирани, за да не могат да се размножават.

Неактивен jasmin

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 131
  • Total likes: 3
  • Карма: +3/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: 5 месечно бебе почина заради обрязване
« Отговор #2 -: 23 февруари 2020 14:25:16, неделя »
Нямам представа какви са наказанията за подобно нещо. Сигурно има наказания. Както при веганите, дето също имат доста случаи с осакатяване на собствените им деца. Разните там отказали да си кърмят децата и тъпкали ги с безумно растително "мляко" до смърт на неспособния да се изхрани с имитацията млад организъм. Съдят ги. Просто трябва според мен поне, да има по-тежки присъди и не само за такива безотговорни родители, но и за онези, които им натрапват като самата правилност подобно безотговорно поведение спрямо техните деца.
„Не можеш да убедиш в нещо един вярващ, защото тяхната религия не се основава върху доказателства, а върху дълбоко втълпена нужда да се вярва.“ Карл Сейгън