Автор Тема: Какво да е развитието на атеизма в България?  (Прочетена 1263 пъти)

Неактивен atheism

  • Administrator
  • Чест посетител
  • *****
  • Публикации: 55
  • Total likes: 0
  • Карма: +4/-0
    • Профил
    • Атеизъм
Какво да е развитието на атеизма в България?
« -: 3 септември 2019 13:22:17, вторник »
Какво според вас трябва да бъде развитието на атеизма в България? Дали под формата на официални сдружения или си е добре всеки желаещ да се информира по въпросите на атеизма сам? Споделете мнението си.
Теология
Това е като да си в една тъмна стая и да търсиш една черна котка, която не е там, и освен това да викаш "Намерих я!", за да убедиш другите, че си я намерил.

Неактивен wind

  • Активен участник
  • *
  • Публикации: 41
  • Total likes: 0
  • Карма: +1/-0
    • Профил
Re: Какво да е развитието на атеизма в България?
« Отговор #1 -: 4 септември 2019 07:58:03, сряда »
Предполагам въпросът е свързан с онази тема, касаеща въпроса да се организираме или да не се организираме. И в момента има организации (сдружения), но не зная какво полезно са свършили за атеистите в България като общност. Не успявам да усетя някакъв ефект от дейността им, който да е достатъчен мотив за мен да се застъпя за развитие на атеизма към посока на някакви обединения. По-скоро виждам развитието като начинание, в което всеки сам според възможностите си, дава своя принос.

Неактивен jasmin

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 131
  • Total likes: 3
  • Карма: +3/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Какво да е развитието на атеизма в България?
« Отговор #2 -: 4 септември 2019 08:25:17, сряда »
Хората ги мързи и не са кой знае колко активни. За организации и сдружения мързелът като че ли важи още повече, защото и аз не съм усетила по себе си някаква полза от съществуването им.  [haha] Как ще се развива атеизмът в България при това положение, изобщо не знам. Поне тук правим нещо, популяризираме идеите, забавляваме се.  [friends]
„Не можеш да убедиш в нещо един вярващ, защото тяхната религия не се основава върху доказателства, а върху дълбоко втълпена нужда да се вярва.“ Карл Сейгън

Неактивен Enauel

  • Активен участник
  • *
  • Публикации: 4
  • Total likes: 0
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Какво да е развитието на атеизма в България?
« Отговор #3 -: 18 септември 2019 11:57:41, сряда »
Не е лошо да има организация, която реално да защитава правата на атеистите.

Неактивен Валсо

  • Атеисти
  • Чест посетител
  • *****
  • Публикации: 59
  • Total likes: 7
  • Карма: +2/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
    • AtheistBG
Re: Какво да е развитието на атеизма в България?
« Отговор #4 -: 22 февруари 2020 13:29:44, събота »
Американците си имат цяла асоциация на атеистите, която предоставя правна и друга помощ на атеисти от цяла Америка, а и не само (и не само на атеисти, също и на хора, които имат нужда без оглед на това дали са атеисти), когато правителството или някоя държавна институция се запъне за глупости, какъвто беше случаят с онзи атеист, поискал номерът на колата му да е "аз съм господ". Единствено по този начин постигат каквото искат и според мен така е правилно. Защото така се заявява ясно на държавата, че са единни, а не са всеки за себе си, както е за момента у нас и че държавата не може да прави каквото си иска.

https://www.atheists.org/