Автор Тема: Символика на черната котка  (Прочетена 1371 пъти)

Неактивен jasmin

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 131
  • Total likes: 3
  • Карма: +3/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Символика на черната котка
« -: 3 април 2019 08:03:35, сряда »
Не съм много сигурна дали тази тема е за тук, но не се сещам къде другаде да е. От известно време се чудя от къде се е взела тази символика, че черната котка носи нещастие? Като гледам черните котки, въобще не ми изглеждат като носещи нещастие. Напротив. Приисква ми се да хвана въпросното животно и да се уредя с галене на мека котешка козина, докато гадината мърка на първа степен.  [happy] Изобщо не схващам защо черната котка да носи нещастие.  [wacko]
„Не можеш да убедиш в нещо един вярващ, защото тяхната религия не се основава върху доказателства, а върху дълбоко втълпена нужда да се вярва.“ Карл Сейгън

Неактивен atheism

  • Administrator
  • Чест посетител
  • *****
  • Публикации: 55
  • Total likes: 0
  • Карма: +4/-0
    • Профил
    • Атеизъм
Re: Символика на черната котка
« Отговор #1 -: 13 май 2019 15:54:57, понеделник »
До колкото зная, това е от времето, когато са горили вещици. Смятали, че вещиците имат черни котки. Притежанието на такова животно било достатъчно основание за смъртна присъда на собственика му. Такива откачени работи са правили в името на християнството някога.
Теология
Това е като да си в една тъмна стая и да търсиш една черна котка, която не е там, и освен това да викаш "Намерих я!", за да убедиш другите, че си я намерил.

Неактивен wind

  • Активен участник
  • *
  • Публикации: 41
  • Total likes: 0
  • Карма: +1/-0
    • Профил
Re: Символика на черната котка
« Отговор #2 -: 15 май 2019 13:41:12, сряда »
Наистина звучи доста откачено. Аз обаче знам, че в някои държави (нехристиянски) пък да имаш черна котка или тя да ти мине път, това е на щастие.

Личното ми мнение е, че черните котки са си като всички останали. Не виждам повод цветът на козината им да ги прави по-различни в някакви отношение.

Неактивен jasmin

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 131
  • Total likes: 3
  • Карма: +3/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Символика на черната котка
« Отговор #3 -: 17 май 2019 10:52:52, петък »
Схванах нещата. Благодаря за обясненията.
„Не можеш да убедиш в нещо един вярващ, защото тяхната религия не се основава върху доказателства, а върху дълбоко втълпена нужда да се вярва.“ Карл Сейгън

Неактивен Валсо

  • Атеисти
  • Чест посетител
  • *****
  • Публикации: 59
  • Total likes: 7
  • Карма: +2/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
    • AtheistBG
Re: Символика на черната котка
« Отговор #4 -: 22 февруари 2020 20:12:51, събота »
Не съм много сигурна дали тази тема е за тук, но не се сещам къде другаде да е. От известно време се чудя от къде се е взела тази символика, че черната котка носи нещастие? Като гледам черните котки, въобще не ми изглеждат като носещи нещастие. Напротив. Приисква ми се да хвана въпросното животно и да се уредя с галене на мека котешка козина, докато гадината мърка на първа степен.  [happy] Изобщо не схващам защо черната котка да носи нещастие.  [wacko]
Лесно мога да те уредя с това. Имаме общо 11 котки, 4 от които са черни, а други две са черни с малко оранжево по тях и бяла престилка на гърдите. Обичаме ги всичките 11, но ни идват малко множко откъм финансовата страна на въпроса и бихме ги подарили, ако можем да сме сигурни, че ще се грижат добре за тях и ще бъдат обичани. Не сме искали да са 11, просто така се случи. Бяха 6, но опущихме ситуацията - брат нае*а сестра си и така се родиха още 5...

Неактивен jasmin

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 131
  • Total likes: 3
  • Карма: +3/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Символика на черната котка
« Отговор #5 -: 23 февруари 2020 14:30:26, неделя »
Ако експерименталното ми лечение подейства, ще се възползвам от котка. Задължително. Искам, но първо да видя дали ще бъда жива и здрава да я гледам.  [flirt]
„Не можеш да убедиш в нещо един вярващ, защото тяхната религия не се основава върху доказателства, а върху дълбоко втълпена нужда да се вярва.“ Карл Сейгън