Автор Тема: Защо крият атеизма си?  (Прочетена 1132 пъти)

Неактивен jasmin

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 131
  • Total likes: 3
  • Карма: +3/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Защо крият атеизма си?
« -: 1 септември 2019 23:15:03, неделя »
Много хора са атеисти. Обаче трудно си го признават. Също така и трудно говорят за атеизъм. Дори във форума тук или във фб групите за атеизъм онези, които пишат, са единици. Питам се защо. Страх ги е от дискриминация ли?  [confused]
„Не можеш да убедиш в нещо един вярващ, защото тяхната религия не се основава върху доказателства, а върху дълбоко втълпена нужда да се вярва.“ Карл Сейгън

Неактивен ianna

  • Активен участник
  • *
  • Публикации: 18
  • Total likes: 0
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Защо крият атеизма си?
« Отговор #1 -: 2 септември 2019 13:37:08, понеделник »
Аз в повечето случаи не се и замислям за тези неща. Да де, не вярвам в никакви божета, ама какво от това, чудо голямо. Ако ме питат, ще кажа, че харесвам атеизмът и това са ми убежденията, но иначе и аз си трая.  :)

Неактивен wind

  • Активен участник
  • *
  • Публикации: 41
  • Total likes: 0
  • Карма: +1/-0
    • Профил
Re: Защо крият атеизма си?
« Отговор #2 -: 2 септември 2019 13:54:43, понеделник »
Казваш, че си атеист, а после от някъде внезапно изникват с бойни викове поне 20 християнина. Те почват да искат да ти се качат на главата, защото внезапно на твое място им се привижда някой дявол или демон или друг митичен персонаж! Иди обяснявай после, че нямаш сестра и не е на околовръстното! [boen-kon]

Неактивен Валсо

  • Атеисти
  • Чест посетител
  • *****
  • Публикации: 59
  • Total likes: 7
  • Карма: +2/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
    • AtheistBG
Re: Защо крият атеизма си?
« Отговор #3 -: 22 февруари 2020 13:33:30, събота »
Аз пък не си трая, че съм атеист и го заявявам най-гордо! Само за моята сексуалност си трая, защото и сред атеистите има коне с капаци.