Автор Тема: Любопитен факт за ЛГБТ в България, с който се сблъсках..  (Прочетена 1169 пъти)

Неактивен Валсо

  • Атеисти
  • Чест посетител
  • *****
  • Публикации: 59
  • Total likes: 7
  • Карма: +2/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
    • AtheistBG
...и който току-що ми беше припомнен в един друг форум, където не бях влизал отдавна и разглеждах собствените си постове. А именно - някаква част от ЛГБТ в България (колко точно не мога да кажа, но може би под 5% от цялата общност) вярват в богове. Всъщност, в същия този бог с две различни имена ("Ях, бе!" и "Салам акбар"), който ги осъжда на вечност в ада, задето са ЛГБТ. Та това, което ме озадачава не толкова това, че са овце и че вярват в абсолютни фантазии (нищо на тово на този фронт), а това, че вярват и се кланят на онзи "обичлив" бог, който осъжда ЛГБТ на убийство приживе и на вечни мъки посмъртно заради това, че именно той ги е създал такива (по техни думи). Това е абсолютно нелогично за мен - все едно в наши дни да видиш евреин, който да обича Хитлер и да следва идеите му.

Неактивен jasmin

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 131
  • Total likes: 3
  • Карма: +3/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Любопитен факт за ЛГБТ в България, с който се сблъска
« Отговор #1 -: 22 февруари 2020 23:42:11, събота »
Познавам такава жена. Знам, че е религиозна, но не сме коментирали за толкова години религия нито веднъж, така че повече не мога да кажа.
„Не можеш да убедиш в нещо един вярващ, защото тяхната религия не се основава върху доказателства, а върху дълбоко втълпена нужда да се вярва.“ Карл Сейгън

Неактивен Валсо

  • Атеисти
  • Чест посетител
  • *****
  • Публикации: 59
  • Total likes: 7
  • Карма: +2/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
    • AtheistBG
Re: Любопитен факт за ЛГБТ в България, с който се сблъска
« Отговор #2 -: 23 февруари 2020 12:45:35, неделя »
То и аз нямам навика да коментирам религия, ама нали знаеш какво е любимото нещо на промития мозък? Да промие колкото може повече като него и затова искаш или не, по някое време вкарва религията в разговора.

Неактивен jasmin

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 131
  • Total likes: 3
  • Карма: +3/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Любопитен факт за ЛГБТ в България, с който се сблъска
« Отговор #3 -: 23 февруари 2020 14:22:19, неделя »
Да промие колкото може повече като него и затова искаш или не, по някое време вкарва религията в разговора.

По принцип е така може би за 95% от религиозните, които познавам. Но има и изключения. Тази жена е от изключенията. Предполагам, че вярва по навик от детството (възпитание такова), без да се вкопчва прекомерно в религията и съответно да е обсебена от нея до степен да иска да се натрапва на останалите и те да са религиозни. Но няма как да съм сигурна.
„Не можеш да убедиш в нещо един вярващ, защото тяхната религия не се основава върху доказателства, а върху дълбоко втълпена нужда да се вярва.“ Карл Сейгън